Výborný výkon – lyžař Manificat vystoupal 3x na Mont-Ventoux

autor bezky • 18.06.2017
.= Nejlepší současný francouzský běžec na lyžích Maurice Manificat nežertoval a během tří dnů třikrát vystoupal na cyklisty obávanou horu Mont-Ventoux, poprvé na kole, podruhé na kolečkových lyžích a potřetí na vrchol vyběhl.

.= Nejlepší současný francouzský běžec na lyžích Maurice Manificat nežertoval a během tří dnů třikrát vystoupal na cyklisty obávanou horu Mont-Ventoux, poprvé na kole, podruhé na kolečkových lyžích a potřetí na vrchol vyběhl.

.=
Mont-Ventoux, vrchol, který bývá pravidelně součástí jedné z etap slavné Tour de France láká velké množství sportovců a i pro běžkaře je výzvou. Manificat si tuto výzvu splnil hned 3x v rámci své letní přípravy, ale trojnásobné zdolání hory v rámci různých tréninkových prostředků vyžadovalo nejen vysokou fyzickou, ale i psychickou připravenost.

[* https://farm5.staticflickr.com/4214/34571094073_2cec47ec68_o.jpg *]

.=
Kolo a kolečkové lyže odstartoval na L’Isle-sur-la-Sorgue, kde ho čekaly v 8hodin ráno příjemné teploty, ale na trati se teplota vystoupala až na 37°C, přičemž na skalách byste pomalu mohli uvařit vajíčka, jak dodal na svém facebookovém profilu. Uvedl, že stoupání chce zdolat takové množství cyklistů, kterým hora dá KO (pozn.red., v boxu tzv. knock-out), že zdravotníci mají pořád co dělat. „Délka a strmost stoupání je jedním zničujícím faktorem, ale většina lidí má problém s překonáním velkého tepla. Člověk se snaží celou dobu zahnat myšlenky na jakýkoliv studený nápoj“, sděluje Manificat. Dále uvedl, že vypil velké množství vody a prakticky žádnou tekutinu nevymočil, vše vypotil a že nikdy mu voda tolik nechutnala.

[* https://farm5.staticflickr.com/4240/35214272142_1f477bb021.jpg *]

Show sharing buttons

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

NEJČTĚNĚJŠÍ

  • 1

    Ida Dahlová: “Myslela jsem, že zemřu a smířila se s tím.”

    by Kjell-Erik Kristiansen/Překlad Adéla Ročárková
    13.04.2025
  • 1

    Hanna Fine: Francouzská pomoc v českém týmu

    by Adéla Ročárková
    26.04.2025
  • 1

    Roční tréninkový cyklus a jeho plánování

    by Adéla Ročárková
    03.04.2025
  • 1

    Kateřina Janatová: Z kolečkových lyží mám respekt

    by Adéla Ročárková
    02.05.2025
  • 1

    Kolečkové lyže – průvodce sezónou 2025

    by Bezky.net
    15.05.2025

DALŠÍ ČLÁNKY

  • Kolečkové lyže a zažitá klišé

    Rádi trénujete na kolečkových lyžích, nebo byste chtěli začít? Často se o tomto tréninkovém prostředku tradují různé informace, které mohou být i mylné a snadno by vás mohly od kolečkových lyží odradit, nebo trénink znepříjemnit. Pojďme odhalit zažitá klišé.
    autor Adéla Ročárková
    11.05.2025
  • Na cestě k úplnému rozdělení švédského hvězdného týmu

    autor Ingeborg Scheve/přeložila Andrea Klementová
    10.05.2025
  • Kolečkové lyže a technika: Jak zlepšit střídavý běh dvoudobý

    autor Bezky.net
    10.05.2025
  • Kolečkové lyže a technika: Jak zlepšit soupaž

    autor Bezky.net
    09.05.2025
  • Kateřina Smutná radí, jak trénovat na kolečkových lyžích

    autor Adéla Ročárková
    09.05.2025