Lukáš Bauer v nové funkci ředitele závodů Ski Classics

autor Adéla Ročárková • 11.09.2024
Olympijský medailista a jeden z nejúspěšnějších lyžařů české historie Lukáš Bauer bude novým závodním ředitelem série dálkových běhů Ski Classics.

Pro Ski Classics se jedná o další významný krok k dosažení dokonalosti ve svém sportovním rozvoji a podnikání. Lukáš Bauer je stále velkým jménem ve světě běhu na lyžích, známým lyžařem a trenérem a ještě před pár lety byl také závodníkem a ředitelem jednoho z nejúspěšných týmů bojujících ve Ski Classics.

„Jsem opravdu šťastný a motivovaný pracovat na této pozici. Strávil jsem šest let ve Ski Classics jako ředitel profesionálního týmu a dva roky předtím jako sportovec a tento svět se mi líbí. Jsem spokojený s tím, co David Nilsson a tým vybudovali za posledních 15 – 16 let. Jedná se sice o pozici na druhé straně, než jsem byl předtím, ale moc se na to těším,“ říká Lukáš Bauer, nově jmenovaný ředitel závodů Ski Classics, a dodává:

„Doufám, že využiju svých zkušeností z mnoha různých úhlů pohledu, ať už z pozice závodníka, ředitele profesiálního týmu či trenéra a budu schopen je převést do Ski Classics. Těším se na začátek sezóny a doufám, že bude úspěšná, se spoustou sněhu a vydařenými závody.“

Bauer dosáhl řady skvělých úspěchů, vedle olympijských medailí a medailí z mistrovství světa, působil v posledních letech jako trenér polského národního týmu mužů, a také po ukončení závodění ve Světovém poháru pokračoval ve své kariéře ve Ski Classics jako lyžař a ředitel eD system Bauer Teamu, v rámci něhož byl v sezóně 2019 oceněn jako nejlepší týmový ředitel.

V organizačním týmu Ski Classics jsou zařazeni také někteří bývalí závodníci, jako Roxane Lacroixová (v nové pozici Pro Tour manažerky), která byla součástí Lukášova týmu, a Øyvind Watterdal (Event Supervisor). Na dalších postech působí Lovisa Blidbergová (manažerka pro média), Karel Jonák (ředitel Media Production), Theresa Fuggerová (ředitelka závodů Pro Tour a Challengerů), Katerina Paulová a Leandro Lutz (manažeři Ski Classics Challengerů).

David Nilsson, ředitel Ski Classics, vyjádřil své nadšení pro jmenování Lukáše Bauera do funkce a uvedl: „Abychom pokračovali v rozvoji Ski Classics, je nejdůležitější mít v našem sportu lidi se zkušenostmi z různých oblastí a zemí. Jsem velmi rád, že jsme na svou stranu získali Lukáše a další spolupracovníky a nyní jsme připraveni na nadcházející 16. sezónu Ski Classics!“

Pro více informací navštivte stránky „Ski Classics.“:https://skiclassics.com/

Show sharing buttons

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

NEJČTĚNĚJŠÍ

  • 1

    Max Novak diskvalifikován na Birkebeinerrennet

    by Ingeborg Scheve/překlad: Vendula Křoustková
    16.03.2025
  • 1

    Max Novak je taky trochu náš

    by Adéla Ročárková
    12.12.2024
  • 1

    Laufařka Schützová žije svůj sen v norském týmu Kaffebryggeriet Driv

    by Ingeborg Scheve a Adéla Ročárková
    27.03.2025
  • 1

    Hořkost po závodu na 50 km: „S Fridou jsem měla jasno“

    by Ingeborg Scheve/překlad: Vendula Křoustková
    10.03.2025
  • 1

    Petter Northug: Doufám, že ve mě ztratí důvěru ještě více lidí

    by Ingeborg Scheve/Překlad Adéla Ročárková
    20.01.2025

DALŠÍ ČLÁNKY

  • Lapponia Ski Week 2025: Mäkäräinenová opět vítězí

    Bývalá skvělá biatlonistka Kaisa Mäkäräinenová je stále ve výborné formě a zvítězila v třídenním etapovém závodu Lapponia Ski Week. Mezi muži vyhrál Miro Karpannen.
    autor Adéla Ročárková
    12.04.2025
  • Legendární laufařka Norgrenová zakládá akademii zaměřenou na dálkové lyžování

    autor Max Östlund/Překlad Adéla Ročárková
    12.04.2025
  • Stabilizační cvičení: Dožeňte, na co nebyl v sezóně čas

    autor Adéla Ročárková
    11.04.2025
  • Velikonoční běžkování: Krkonoše a Jeseníky stále sjízdné

    autor Adéla Ročárková
    11.04.2025
  • Problém nerovnoměrného odporu při jízdě na kolečkových lyžích

    autor André Santos/přeložila Andrea Klementová
    10.04.2025