Johaugová a její vyjádření o budoucnosti

Therese Johaugová neprožila letošní domácí světový šampionát, jak si představovala. Cíle měla vyšší – zlaté. Po posledním závodu oznámila, že končí, ale nyní se to v ní „pere“, zda se zúčastnit zimních olympijských her příští rok.

Therese Johaugová neprožila letošní domácí světový šampionát, jak si představovala. Cíle měla vyšší – zlaté. Po posledním závodu oznámila, že končí, ale nyní se to v ní „pere“, zda se zúčastnit zimních olympijských her příští rok.

Když Therese Johaugová po svém vítězství v závodě na 50 km v Lahti před dvěma týdny řekla, že končí, nechala si otevřená vrátka, aby zvážila možnost pokračovat až do olympijských her v roce 2026.

Po dokončení závodu na padesátce v Lahti měla jasno, že skončila.

„Jsem si na 99 procent jistá, že příští rok už tady nebudu. I kdyby si to Nils přál,“ řekla tehdy Johaugová o své budoucnosti a podopoře svého manžela, ale zároveň přidala záhadnou poznámku:

„Muž mi řekl, ať dělám to, co mám ráda, a že do olympiády zbývá deset měsíců. Možná by rád odcestoval do Cortiny?“

Vzhledem k tomu, že Světový pohár a mistrovství světa jsou o něco vzdálenější, zdá se, že Nils „se věnuje lobbingu“.

V pondělí ráno Johaugová prohlásila, že její manžel jí odchod neusnadňuje.

„Nils se věnuje lobbingu a opravdu chce, abych na olympiádu jela. Neustále mě zpracovává. Tuhle udělal olympijské kruhy z plechovek od rajčat. Každý den přidává několik žertíků na toto téma,“ říká Johaugová v pořadu ‚God Morgen Norge‘ na TV2.

Ve výše uvedeném pořadu šestatřicetiletá závodnice vážně uvažovala o prodloužení své kariéry až do olympijských her v roce 2026.

„To by bylo opravdu skvělé. Nikdy jsem nebyla na olympijských hrách v Evropě. Ale také vím, že to není jen o tom jet na olympiádu. Člověk musí přijmout obrovský závazek,“ říká Johaugová.

Řídí se svým pocitem

Johaugová také naznačila, že se definitivně rozhodne po Velikonocích.

„Myslím, že rozhodnou mé instinkty. V hloubi duše musím vědět, že to chci udělat. Pokud se nebudu řídit svým instinktem, tak se to také nepodaří. Musím to cítit správně,“ říká.

Pro Johaugovou bylo hlavním cílem jejího návratu v letošní sezoně získat na mistrovství světa zlato v závodě na 50 km, což bylo poprvé, co ženy na šampionátu závodily na této vzdálenosti. Jak všichni víme, nevyšlo to. Šestatřicetiletá závodnice se z Trondheimu vrátila se třemi stříbrnými a jednou bronzovou medailí a přiznává, že to v ní hlodá.

„Opravdu mám pocit, že jsem ze sebe nedostala to nejlepší,“ řekla po mistrovství světa televizi NRK.

Členství na bezky.net

Členství na bezky.net umožňuje, abyste se stali součástí přední světové lyžařské komunity s exkluzivními výhodami a neomezeným přístupem k článkům na bezky.net a ostatních sesterských webech langd.se, langrenn.com, maastohiihto.com, proxcskiing.com, SC Play a SC MyPages.

  • Exkluzivní nabídky a výhody
  • SC MyPages – Všechny výsledky Ski Classics na jednom místě
  • Přístup k veškerému obsahu
  • SC Play – živé vysílání
Banner 2024

STAŇTE SE ČLENEM ZDE

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

NEJČTĚNĚJŠÍ

  • candle
    1

    Tragická nehoda otřásla lyžařskou komunitou

    by ProXCskiing.com
    05.06.2026
  • 1

    Zimní olympijské hry 2026: Kompletní program biatlonových závodů

    by Adéla Ročárková
    07.02.2026
  • 1

    Biatlonová kráska ukončí kariéru 21. února

    by Ingeborg Scheve/ Vendula Křoustková
    30.01.2026
  • 1

    Italská biatlonistka pozitivně testována jen pár dní před olympiádou

    by Bezky.net
    03.02.2026
  • 1

    Hattrick pro vítěze mužského sprintu, Northug diskvalifikován

    by Vendula Křoustková
    30.01.2026

DALŠÍ ČLÁNKY

  • Biatlonová legenda se vrací do finského národního týmu

    Loni vyhrála dvě zlaté medaile na národním šampionátu, pět let po ukončení kariéry. Nyní se bývalá biatlonová hvězda vrací do národního týmu.
    autor Ingeborg Scheve
    15.06.2026
  • Registrace na Skinnarloppet 2027 se spouští 21. června

    autor Leandro Lutz
    14.06.2026
  • Loučí se nejen s národním týmem, ale i se značkou lyží

    autor Ingeborg Scheve
    14.06.2026
  • Klæbo dnes absolvuje novou výzvu: ,,Můj další velký cíl.“

    autor Ingeborg Scheve
    13.06.2026
  • Poruchy příjmu potravy u sportovců: Co o nich víme a jak je poznat

    autor Eva Chalupová
    12.06.2026