Světový pohár v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě byl zrušen

autor bezky• 06.06.2017
.= Svaz lyžařů ČR se vzhledem k aktuální situaci financování sportu od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy rozhodl vzdát se pořádání plánovaného Světového poháru v běžeckých disciplínách, který se měl uskutečnit v lednu 2018 v Novém Městě na Moravě. Světový pohár se do České republiky vrátí v roce 2020 a následně bude pokračovat v dvouletém cyklu podle dlouhodobé dohody s Mezinárodní lyžařskou federací.

.= Svaz lyžařů ČR se vzhledem k aktuální situaci financování sportu od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy rozhodl vzdát se pořádání plánovaného Světového poháru v běžeckých disciplínách, který se měl uskutečnit v lednu 2018 v Novém Městě na Moravě. Světový pohár se do České republiky vrátí v roce 2020 a následně bude pokračovat v dvouletém cyklu podle dlouhodobé dohody s Mezinárodní lyžařskou federací.

.=
Svaz lyžařů ČR disponuje dlouhodobým ujednáním s Mezinárodní lyžařskou federací (FIS), na jejímž základě Česká republika pořádá Světový pohár v běžeckých disciplínách pravidelně jednou za dva roky. Poslední domácí podnik SP hostilo Nové Město na Moravě v roce 2016, příští rok měl tudíž následovat další.

.=
Vzhledem k současné situaci financování sportu od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a zejména v rámci programu VI. „Významné sportovní akce“, kde došlo k paralyzaci rozhodnutí ohledně rozdělení financí pro aktuální rok, se Svaz lyžařů ČR rozhodl vyčkat, jak se situace vyvine, a zažádal FIS na kongresu ve slovinské Portoroži o posunutí termínu finálního rozhodnutí o pořádání SP na konec srpna. FIS žádost zamítla, čemuž Svaz lyžařů ČR vzhledem k náročnosti koordinace a příprav celého seriálu SP rozumí. Program Světového poháru musí být tradičně odsouhlasen nejpozději na kalendářní konferenci FIS, která proběhla minulý týden.

.=
Bez možnosti odkladu rozhodnutí do vyřešení blokace dotací z MŠMT nechtěl Svaz lyžařů ČR riskovat další nejistotu ve financování takto nákladné akce. Zvláště s přihlédnutím k tomu, že Česká republika v minulé sezoně hostila hned tři celosvětově významné sportovní akce (mistrovství světa juniorů ve snowboardingu, Světový pohár ve snowboardingu a Jizerská 50), kde stále nejsou dořešeny státní dotace z MŠMT.

.=
Pozice a diplomatická síla českého lyžování v rámci FIS je naštěstí natolik silná, že rozhodnutí Svazu lyžařů ČR zříci se pořádání Světového poháru běžců na lyžích v roce 2018, bylo přijato s pochopením. Zároveň se nic nemění na pokračování dlouhodobé série pořádání Světového poháru běžců na lyžích a další podnik SP se v Novém Městě na Moravě uskuteční v lednovém termínu v roce 2020.

Zdroj: http://www.czech-ski.com/beh-na-lyzich/aktuality/vyjadreni-svazu-lyzaru-cr-ke-zruseni-poradani-svetoveho-poharu-v-behu-na-lyzich-v-roce-2018

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

NEJČTĚNĚJŠÍ

  • 1

    Max Novak je taky trochu náš

    by Adéla Ročárková
    12.12.2024
  • 1

    Kolečkové lyže: Kalendář závodů 2025

    by Adéla Ročárková
    07.05.2025
  • 1

    Marcialonga: Vítězi Fletenová a Nygaard

    by Adéla Ročárková
    26.01.2025
  • 1

    Bývalý biatlonista Johannes Thingnes Boe mění sport

    by Ingeborg Scheve/Překlad Adéla Ročárková
    03.06.2025
  • 1

    Andreas Nygaard: „Zkoušel jsem to už tolikrát!“

    by Ingeborg Scheve/překlad: Vendula Křoustková
    28.01.2025

DALŠÍ ČLÁNKY

  • Vychází podcast o kalendáři Ski Classics s novým ředitelem Oskarem Svärdem a zakladatelem Davidem Nilssonem

    V podcastu Bad Gastein 2 Senja, který moderuje Teemu Virtanen, se spolu s novým ředitelem Ski Classics Oskarem Svärdem a jejím zakladatelem Davidem Nilssonem věnují čerstvě vydanému kalendáři v následující XVII. sezóně Ski Classics Pro Tour.
    autor Leandro Lutz/Překlad Adéla Ročárková
    12.06.2025
  • Drsné se stává skutečností – individuální start na 50 km se vrací

    autor Ingeborg Scheve/Překlad Adéla Ročárková
    11.06.2025
  • Johan Hoel věčně druhý, aneb největší Smolíček v dějinách Ski Classics?

    autor Tomáš Kocanda
    11.06.2025
  • Stina Nilssonová: Zaplatila jsem vysokou cenu za svůj úspěch

    autor Ingeborg Scheve/Překlad Adéla Ročárková
    10.06.2025
  • Havaroval při téměř 80 km/h na motokárách

    autor Ingeborg Scheve/Překlad Adéla Ročárková
    10.06.2025