Běžky versus sjezdovky
Odvěká lyžařská otázka, často přetřásaná nejen u piva, je, jsou-li lepší sjezdovky nebo běžky. Odhalíme-li plně náš běžecký šovinismus, cílevědomě budovaný tímto portálem, pak bude odpověď jasná. Tím spíše nás ovšem může znervóznit otázka, kterou každý z lyžařů určitě již od svých nelyžujících spoluobčanů dostal: A ty jezdíš na lyžích nebo na běžkách? Nicméně v rámci lyžařské spravedlivosti i skutečnosti, že lyžování je jen jedno a ortodoxní lyžec umí a ocení jízdu na všem, co má vpředu (i vzadu) zahnutou špičku, se podivejme na pár pro i proti.











