Soukalová a Moravec na RED BULL NORDIX!
**Takovou podívanou si nikdo nesmí nechat ujít!** Lámali jste si hlavu, kdo je na běžkách nejlepší? Běžec Lukáš Bauer? Sdruženář Ladislav Rygl nebo biatlonista Ondřej Moravec? Prosím. Finále Red Bull Nordix tuhle tajenku tak trochu po svém odtajní. Tady nejde jen o rychlost, ale i o šikovnost, stabilitu a ano ostré lokty. To vše bude k vidění 29. a 30. března ve Špindlerově mlýně. Něhu a eleganci dodá těmto tvrdým soubojům v ženské kategorii biatlonová kráska Gabriela Soukalová. To její kolega Ondřej Moravec sám sebe nazývá „prestižákem“ a bude pro všechny pány tvrdým oříškem.
[* https://farm9.staticflickr.com/8377/8568685950_69267077e9_m.jpg >]O prestiži to tady opravdu bude. Světového finále Red Bull Nordix se zúčastní celá špička českých běžců na lyžích. A vy jste Ondřeji nedávno prohlásil, že je váš biatlon zajímavější…
————————————————————————————————————————————————————————————–
**Moravec:** *No jasně. Biatlon byl vždycky zajímavější, jen lidi to zjistili až teď.* *(smích)*
Takže je to pro vás výzva?
————————–
**Moravec:** *Ne, neberu to vůči klukům nijak vážně. Jsem biatlonista a nemusím si nic dokazovat.*
Neříkejte, že nebudete mít ambice vyhrát. To vaše vyplazování jazyka a bušení se do prsou…. Vítězství vám evidentně chutná…
—————————————————————————————————————————
**Moravec:** *A komu by nechutnalo? Samozřejmě, prestižák jsem, takže do toho půjdu. Když uspěju v kvalifikaci, tak pak určitě nic nevypustím.*
Už jste si vlastně někdy něco podobného zkusil?
————————————————
**Moravec:** *Ne, skikros jsem nikdy nejel a už vůbec ne na běžkách. Jen jednou jsem zkusil telemark kros, ale telemarky jsou přeci jen stabilnější.*
Takže očekáváte, že to bude mazec?
———————————-
**Moravec:** *To každopádně. Ze závodů Red Bull Nordix jsem viděl několik sestřihů a byl to nářez. Rychlost naberete téměř okamžitě a do toho skoky…hm, bude to zajímavé.*
Nemáte strach? Vaše tělo vás přeci jen živí…
——————————————–
**Moravec:** *Strach nemám, ale o pády asi nebude nouze. Asi na to půjdu z voleje, takže počítám, že určitě taky skončím na zemi. Ale o to jde ne? (smích) Hlavně bude důležité se totálně nezrakvit.*
A když do vás někdo půjde lokty?
——————————–
**Moravec:** *Pravda je, že tohle z biatlonu neznám a obecně nejsem žádný agresivní jezdec. Na druhou stranu ale soupeři musí počítat s tím, že se rychle učím. (smích)*
www.redbull.cz/nordix
**********************












