Krkonošský survival – 20hodinový závod
Máme tip pro ty, kteří by rádi vyzkoušeli závod na lyžích v kombinaci s orientací podle mapy a s další formou pohybu v zimním terénu (během na sněžnicích nebo pěšky).
Vyzkoušejte 22.března Krkonošský survival. Dvacetihonový závod tříčlenných týmů.
================================================================================
KDY: 22. 3. 2013
****************
KDE: Roudnice v Krkonoších, horská chata Kara
*********************************************
I když se loni konal „teprve“ nultý ročník, na startu se sešlo 22 žen a 56 mužů včetně čtyř v té době aktuálních **mistrů republiky** v některé z outdoorových vytrvalostních disciplín.
Můžete sestavit tým v jedné ze tří kategorií: **ženské, mužské nebo mix**.
V časovém limitu 20 hodin máte za úkol navštívit co nejvíce kontrol v terénu. Trasa není předem dána. Záleží na počasí, sněhových podmínkách a kondici jednotlivých týmů, jejich schopnostech se orientovat a zvolit ideální postup mezi jednotlivými kontrolami. A protože fyzička účastníků není stejná, je téměř jisté, že postupy týmů mezi kontrolami se budou někdy i výrazně lišit.
Cestou závodníci plní vložené úkoly, kterými byli loňský rok **trasa v lanovém centru**, **transport raněného** vzhůru sjezdovkou, **„ferata“ ve skalách**, nebo **měřený úsek na běžkách**. Letos budou disciplíny podobné, jen ne na stejných místech. Stejně jako prostor závodu.
Protože při Krkonošském survivalu nezdolávají závodníci stejnou trať, ale naopak jsou všichni omezeni „pouze“ časem, mohou si i nováčci v takto náročné aktivitě vyzkoušet, co to znamená být **celou noc a téměř celý den** na nohou. A nemusí mít obavy, že do cíle dorazí až den po vítězích. Navíc kdykoli mohou zpomalit nebo se zastavit např. na polévku v horské chatě, pokud zjistí, že to s tempem přehnali.
Pokud vás tento závod zaujal, zkuste web http://orientacni-hra.cz. Tam najdete další informace a také přihlášku na zmíněný závod.
http://orientacni-hra.cz
************************












