Fotofiniš o zlato ve stíhacím závodě biatlonistů. Češi si pohoršili

Stíhací závod mužů na 12,5 km se rozhodoval až ve fotofiniši na cílové čáře. Pro páté vítězství v řadě v individuálním závodě si dojel Nor Laegreid. Češi se v pořadí propadli, ale všichni postupují do závodu s hromadným startem.

Stíhací závod mužů na 12,5 km se rozhodoval až ve fotofiniši na cílové čáře. Pro páté vítězství v řadě v individuálním závodě si dojel Nor Laegreid. Češi se v pořadí propadli, ale všichni postupují do závodu s hromadným startem.

V průběhu závodu velké změny v pořadí na předních místech neprobíhaly. Od vedoucí dvojice Perrot a Laegreid se oddělil pouze Jacquelin, který se zdržel na dvou trestných kolech. Eric Perrot a Sturla Holm Laegreid absolvovali celý závod společně. V cílovém finiši musela rozhodovat až fotografie z cílové čáry, ta přisoudila zlato pro Sturlu Holm Laegreida. Eric Perrot druhým místem získal svůj třetí malý křišťálový glóbus v této sezóně. Na třetím místě dojel Emilien Jacquelin.

Michal Krčmář startoval z 10. místa, v TOP 10 se pohyboval až do poslední položky. Tam musel bohužel na jedno trestné kolo. Bohužel běžecky už ke konci sezóny není v takové formě, jako na olympiádě a tak nakonec dojel na 17. místě. Mikuláš Karlík měl v celkovém hodnocení 9. nejlepší běžecký čas. Se 3 trestnými koly ale dokázal dojet na 22. místě a zajistil si tak účast ve svém prvním závodu s hromadným startem v kariéře. Vítězslav Hornig se sice v pořadí posunul na 32. pozici, ale po závodě si vyčítal 2 trestná kola, která musel odjet po první položce ve stoje.

Top 5, 12.5km stíhací závod, muži

  1. Sturla Holm Lægreid (NOR), (0-0-0-0), 30:31.4
  2. Eric Perrot (FRA), (0-0-0-0), +0.0
  3. Emilien Jacquelin (FRA), (0-1-0-1), +1:11.2
  4. Martin Ponsiluoma (SWE), (0-2-0-1), +1:25.3
  5. John-Olav Smoerdal Botn (NOR), (0-0-1-0), +1:34.1

Kompletní výsledky najdete zde.

Čtěte také: Dvě věci, které musíte udělat se svými lyžemi po sezóně

PROGRAM

Čtvrtek 19. března

Pátek 20. března

Sobota 21. března

Neděle 22. března

Tým českých reprezentantů pro SP v Oslu

Muži: Vítězslav Hornig, Mikuláš Karlík, Michal Krčmář, Tomáš Mikyska
Ženy: Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Tereza Vinklárková, Tereza Voborníková

Čtěte také: Proč se biatlonistům tvoří sliny v takové míře?

Členství na bezky.net

Členství na bezky.net umožňuje, abyste se stali součástí přední světové lyžařské komunity s exkluzivními výhodami. A také navíc s neomezeným přístupem k článkům na bezky.net a ostatních sesterských webech langd.se, langrenn.com, maastohiihto.com, proxcskiing.com, SC Play a SC MyPages.

  • Exkluzivní nabídky a výhody
  • Přístup k veškerému obsahu
  • SC Play – živé vysílání
  • SC MyPages – Všechny výsledky Ski Classics na jednom místě

STAŇTE SE ČLENEM ZDE

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

NEJČTĚNĚJŠÍ

  • 1

    Změna po životní sezoně. Biatlonistka Tereza Vinklárková chce zkusit jiný sport

    by Adéla Ročárková
    11.03.2026
  • 1

    Potvrzuje zvěsti: Nyní prolomil mlčení ohledně odchodu z Norska

    by Ingeborg Scheve
    22.03.2026
  • 1

    Zvažuje konec kariéry: „Olympiáda byla obrovským zklamáním.“

    by Ingeborg Scheve
    09.04.2026
  • 1

    Olympijský medailista v biatlonu přechází na silniční cyklistiku

    by Adéla Ročárková
    30.03.2026
  • 1

    Čekají dítě uprostřed boje s rakovinou

    by langrenn.com
    19.03.2026

DALŠÍ ČLÁNKY

  • Za 6 týdnů zvýšil příjem kyslíku o 11 %: „Je na Švédsku, aby do norského biatlonisty investovalo.“

    Čísla byla tak extrémní, že testovací laboratoř začala pochybovat, zda talentovaný biatlonista test neovlivnil. Nyní je na Švédsku, aby do něj investovalo, říká jeho norský trenér.
    autor Ingeborg Scheve
    08.04.2026
  • Přišel o všechny své nejlepší lyže

    autor Ingeborg Scheve
    08.04.2026
  • Maximalizace letní přípravy: Průvodce pro amatérské lyžaře

    autor Teemu Virtanen
    07.04.2026
  • Švédský olympijský medailista se stal otcem

    autor Ingeborg Scheve
    07.04.2026
  • Duben je pro lyžaře přechodovou fází a měsícem odpočinku

    autor Teemu Virtanen
    06.04.2026