Jednodenní běžkařský výlet do polských Jakuszyc s možností koupele v termálech

autor bezky• 19.12.2017
Milovníci běžeckého lyžování čím dál častěji směřují v zimním období do polského zimního střediska v Jakuzsycích. Toto idylické místo pouhých 10 kilometrů od Harrachova nabízí nespočet profesionálně upravených běžeckých tratí různých obtížností vhodných jak pro začátečníky, tak i pro náročnější lyžaře.

Milovníci běžeckého lyžování čím dál častěji směřují v zimním období do polského zimního střediska v Jakuzsycích. Toto idylické místo pouhých 10 kilometrů od Harrachova nabízí nespočet profesionálně upravených běžeckých tratí různých obtížností vhodných jak pro začátečníky, tak i pro náročnější lyžaře.

Polské stopy jsou dobře upravené, široké a na rozdíl od některých „profláklých” míst v Čechách, zde nejsou davy lyžařů. Navíc díky skvělým klimatickým podmínkám a vysoko položeným terénům je zde předpoklad velkého množství sněhu.

Všechny trasy tvoří okruh ve tvaru jetelového listu a jsou vzájemně propojeny, díky čemuž lze trasy mezi sebou libovolně kombinovat a přizpůsobit si je vlastním potřebám. Oblast je propojena s českou částí Jizerských hor, hraničním přechodem mezi Jizerkou a Orle.

Pro méně zdatné lyžaře a rodiny s dětmi je ideální krátká, široká a velmi dobře značená trasa z Jakuszyc do hospůdky Orle (cca 5 km), kde si můžete dát některou z místních specialit a ohřát se u plápolajícího ohně.

Mnozí návštěvníci nevědí, že pouhých 30 kilometrů od Jakuzsyc jsou **lázně Cieplice** s přírodními termálními prameny. Tamní vnitřní a vnější bazény napájí termální voda (v rozmezí 27-36 °C), jež je čerpaná z hloubky cca 1800 metrů pod zemí. Jde o vodu slabě mineralizovanou, fluoridově – křemičitou. Součástí komplexu je i oddělení SPA terapií (sauny, ledová jeskyně, masáže) a také restaurace či kavárna.

Jakuzsyce nabízí kouzelnou krajinu a možnost kombinace běžeckého lyžování s relaxem.

Pokud se nechcete o nic starat, rádi si dáte svařené víno, pivo nebo třeba slivovici, můžete vyrazit s cestovní agenturou SportMart Travel.

Za pouhých 450 Kč vás dopraví **do běžkařského areálu včetně odpoledního převozu do termálních lázní**. Kromě služby delegáta obdržíte veškeré informace, mapy a také drobné občerstvení.

A cestou v autobuse budet mít k dispozici aktuální vydání časopisu NORDIC.

Nejbližší termín je **6. ledna 2018** a přihlašovat se můžete na stránkách zde: http://www.sportmart.cz/bezecke-lyzovani-jakuszyce-2018

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

NEJČTĚNĚJŠÍ

  • 1

    Velikonoce na běžkách: Kam za sněhem v České republice

    by Adéla Ročárková
    31.03.2026
  • 1

    Aktuální stav běžeckých stop – rozcestník

    by bezky
    01.12.2014
  • 1

    Jakuszyce – aktuální report

    by bezky
    14.03.2011
  • 1

    Přehled běžeckých tras u nás. Kam vyrazit na běžky?

    by Adéla Ročárková
    06.01.2026
  • 1

    Přehled tras na kolečkové lyže po celé ČR

    by bezky
    26.06.2017

DALŠÍ ČLÁNKY

  • Grand Finale XVIII. sezóny Ski Classics

    Kvalifikace na Grand Finale pro příští XVIII. sezónu Ski Classics je otevřená, což dává rekreačním lyžařům šanci zúčastnit se tohoto úchvatného závodu.
    autor Ski Classics
    24.04.2026
  • Olympijský medailista mění rozhodnutí po pouhých dvou dnech – vítězí biatlon!

    autor Maja Eriksson a Ingeborg Scheve
    23.04.2026
  • Veterán Stanislav Řezáč: ,,Poslední sezóna? To bych zatím netvrdil…“

    autor Jana Divišová
    23.04.2026
  • Návrat na scénu: „Bude to dobrodružství“

    autor Langrenn.com
    22.04.2026
  • Nordic walking, nebo běh s holemi? Kdy, jak a proč je zařazovat do tréninku

    autor Teemu Virtanen
    22.04.2026