První letošní olympijská medaile pro Švédsko v biatlonu
Stíhací závod mužů na 12,5 km přinesl krásné biatlonové klání. Nebyla nouze o překvapení na střelnici, žádný ze závodníků nedokázal zastřílet čistě. Dva Češi si vybojovali účast v závodu s hromadným startem.
V prosluněné Anterselvě si dnes s biatlonisty pohrával nevyzpytatelný vítr. Jako první vyrážel do závodu Francouz Maillet, který je na olympiádě ve výborné psychické pohodě. Stíhali ho Norové Christiansen a Laegreid. Velmi nabuzený do závodu byl také další Francouz Jacquelin.
Na první položce vedoucí závodníci chybovali a právě to byla šance pro Jacquelina, který se dostal do vedení. Dařilo se mu i na dalších dvou položkách a postupně si vypracoval až půl minutový náskok. Za ním se bojovalo hlavně o bronz mezi Laegreidem, Christiansenem a na druhé místo se díky dobré střelbě postupně vypracoval Švéd Ponsiluoma.
Na poslední rozhodující položce se zdálo, že Jacquelin si jede pro vítězství. Začal doslova rychlopalbu, ale zůstaly mu 2 nesestřelené terče. Jeho zaváhání využil Švéd, který dokázal udržet nervy a ostřílel čistě. Jacquelin ještě kroužil na trestném kole, když Ponsiluoma opouštěl střelnici. Další čistou střelbu předvedl Laegreid a rázem se dostal těsně za Jacquelina. Ten jakoby celý závod najedou vzdal a jeho běžecký projev byl najednou utahaný. Laegreid ho bez větších problémů předběhl a naopak zezadu se začínali dotahovat Perrot a Christiansen.
Ponsiluoma svůj náskok udržel a získal tak na těchto hrách pro Švédsko první medaili v biatlonu. Ke svým dvěma bronzům přidal dnes Laegreid stříbro. Na třetím místě doběhl Jacquelin.
Z našich biatlonistů se střelecky nejvíce dařilo Michalu Krčmářovi, chyboval 2x, navíc měl v posledním kole 4. nejlepší běžecký čas, vylepšil tak své umístění na 18. místo a zajistil si účast v závodu s hromadným startem. O jednu chybu více měl Vítězslav Hornig, na střelnici však strávil méně času, než Michal, takže i když byl v běhu o něco pomalejší, doběhl do cíle těsně za Michalem na 19. místě. I on bude v hromadném startu. Tomáš Mikyska chyboval 4x, běžecky byl pomalý a obsadil 45.místo. Mikuláš Karlík musel na 5 trestných kol a doběhl na 35. místě.
Nejlepších 5, stíhací závod na 12.5 km, muži
- Martin Ponsiluoma (Švédsko), (0-1-0-0), 31:11,9
- Sturla Holm Laegreid (NOR), (1-0-1-0), +20,6
- Emilien Jacquelin (FRA), (1-0-0-2), +29,7
- Eric Perrot (FRA), (0-0-0-1), +39,5
- Vetle Sjaastad Christiansen (NOR), (1-0-1-1), +44,8
Kompletní výsledky naleznete ZDE
Staňte se členem
Členství na bezky.net umožňuje, abyste se stali součástí přední světové lyžařské komunity s exkluzivními výhodami. A také navíc s neomezeným přístupem k článkům na bezky.net a ostatních sesterských webech langd.se, langrenn.com, maastohiihto.com, proxcskiing.com, SC Play a SC MyPages.
- Exkluzivní nabídky a výhody
- Přístup k veškerému obsahu
- SC Play – živé vysílání
- SC MyPages – Všechny výsledky Ski Classics na jednom místě













