Řezáč byl třetí ve finiši klasické La Sgambedy

autor bezky• 16.12.2012
Třetím místem a spokojeným pocitem zahájil sezonu Král bílé stopy Stanislav Řezáč. V pátek se vydal na trať 21 km klasické La Sgambedy v Livignu, kde v drtivém finiši vyhrál Daniel Richardsson, švédský klasik, člen zlaté olympijské štafety z Vancouveru.

Třetím místem a spokojeným pocitem zahájil sezonu Král bílé stopy Stanislav Řezáč. V pátek se vydal na trať 21 km klasické La Sgambedy v Livignu, kde v drtivém finiši vyhrál Daniel Richardsson, švédský klasik, člen zlaté olympijské štafety z Vancouveru.

*„Docela to šlo, pocity mám dobré. Ještě nejsem v top formě, ale držel jsem krok a měl dobrý závěr,“* vykládal 38letý Řezáč, člen rakouského týmu Skinfit Racing.

V bezcelní zóně, horském údolí podél řeky Spol, kterému se říká i „malý Tibet“, chumelilo. *„Dlouho se držela velká skupina, asi šestnáct lidí, trhalo se až úplně na konci,“* vyprávěl ještě český lyžař. Vpředu mírně poodjeli Richardsson se známým Finem Jauhojärvim, který jel jako jediný na namazanýmch lyžích. Ostatní „bušili“ soupaž. Protože od včerejška stoupla teplota o devět stupňů na mínus tři, český obr hluboko zabořoval kroužky od hůlek. Ztrácel už čtyřicet metrů, ale dotahoval se. A ve finiši pak předstihl svého loňského parťáka Petra Nováka, nyní v barvách nového týmu Atlas. Ještě osmý byl v hlavním poli Jiří Ročárek z Fischer Subaru teamu.

Mezi ženami vyhrála Emma Wiken ze Švédska, čtvrtá byla česká lyžařka Martina Štursová.
Po šestidenní přípravě zůstává Řezáč ve vysokohorských podmínkách Livigna ještě pár dní. Pak se přesune domů a bude ladit formu na Jizerskou 50, první vrchol sezony. Český lauf patří v letošní zimě jako jediný do obou sérií Ski Classics i FIS Marathon Cupu.

Maratonský seriál zahajuje v neděli La Sgambedou v Livignu 42 km volně. Tam má velké ambice další z Čechů z rakouského týmu Martin Koukal.

*„Já nejedu. Odpočívám a soustředím se na klasické závody,“* vysvětluje Řezáč. Podle jeho slov čeká i jeho soupeře náročný program. Richardsson i Jauhojärvi by měli jet Tour de ski a pak následně i Jizerskou 50. Jako Lukáš Bauer?

La Sgambeda Classic 21 km:
===========================
**Muži:**
1. Richardsson (Švéd.) 58:26,7,
2. Jauhojärvi (Fin.) -1,
3. Řezáč (Skinfit/Čes.) -3,
4. Novák (Atlas/Čes.) -9,
…8. Ročárek (Fischer/Čes.) -5,5.

**Ženy:**
1. Wikenová (Švéd.) 1:04:52,
… 4. Štursová (Polička/Čes.) -6:45,3

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

NEJČTĚNĚJŠÍ

  • 1

    Štafetové závody v Novém Městě na Moravě: startovní časy a složení týmů

    by Vendula Křoustková
    24.01.2026
  • 1

    Hromadné starty v Novém Městě na Moravě: kdo nastoupí z českého týmu a startovní časy

    by Vendula Křoustková
    25.01.2026
  • 1

    Olympijský medailista v biatlonu přechází na silniční cyklistiku

    by Adéla Ročárková
    30.03.2026
  • 1

    SP v Ruhpoldingu: Biatlonistky se dnes postaví na start sprintu

    by Adéla Ročárková
    16.01.2026
  • 1

    Dnes startuje SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě krátkým individuálem

    by Adéla Ročárková
    22.01.2026

DALŠÍ ČLÁNKY

  • Přehled běžců na lyžích, kteří končí kariéru

    Hvězdy, které formovaly mezinárodní běžecké lyžování více než 15 let, se loučí: Diggins a Pellegrino jsou jen dvě z nich.
    autor Ingeborg Scheve
    15.04.2026
  • Co dělá profesionální lyžař na jaře: Kdy a jak ubrat a na co se zaměřit?

    autor Adéla Ročárková
    15.04.2026
  • Marcialonga se stala závodem sezóny a obdržela ocenění!

    autor Leandro Lutz
    15.04.2026
  • Jarní trénink lyžařů: Zvládněte chytře přechodné období

    autor Teemu Virtanen
    14.04.2026
  • Slavia pojišťovna Robinson Trentino nejlepším týmem s českou účastí ve Ski Classics

    autor Tisková zpráva
    14.04.2026