Nominace českých biatlonistů na Světový pohár a IBU cup

V německém Oberhofu se uskuteční další Světový pohár v biatlonu, kterého se zúčastní čtyři čeští muži a čtyři ženy. Oproti předešlé zastávce dochází k jedné změně, Mikuláše Karlíka střídá Adam Václavík. Úvodní lednové závody vynechá Markéta Davidová.

V německém Oberhofu se uskuteční další Světový pohár v biatlonu, kterého se zúčastní čtyři čeští muži a čtyři ženy. Oproti předešlé zastávce dochází k jedné změně, Mikuláše Karlíka střídá Adam Václavík. Úvodní lednové závody vynechá Markéta Davidová.

Na základě nominačních kritérií se na Světový pohár do Oberhofu podívají tři nejlepší muži a tři nejlepší ženy v hodnocení Světového poháru. Na návrh trenérů se k nim přidají Kristýna Otcovská a Adam Václavík, který naskočí do elitního seriálu poprvé v této sezóně. Jeho nejlepším výsledkem v IBU Cupu bylo 12. místo.

„Na IBU Cupu pokračuje nominace na Světový pohár, některé závodníky chceme vidět v přímé konfrontaci. Pro Ruhpolding tým kvůli štafetám určitě doplníme,“ vysvětluje sportovní ředitel Ondřej Rybář.

V německém Arberu se představí i Tomáš Mikyska, který kvůli zdravotním problémům nastoupil naposledy ve sprintu v Hochfilzenu. „Tomáš je připravený závodit. Udělali jsme, co šlo, ale samozřejmě za 14 dní nevyřešíte potíže, které se vlečou už od přípravy. Pořád má problémy s dýcháním. Může jít o postcovidový syndrom, těžko se to odhaluje. Podstoupil několik testů a všechny výsledky byly v pořádku,“ říká Ondřej Rybář.

První lednové závody naopak vynechá Markéta Davidová, která kvůli vyhřezlé ploténce nezávodila ani v Le Grand-Bornand. „Markéta pokračuje v konzervativní léčbě a s určitým omezením i trénuje. Stále je naší snahou, aby v tomto trimestru nastoupila ve Světovém poháru,“ doplňuje sportovní ředitel českého týmu.

Nominace: Světový pohár Oberhof

Ženy: Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Kristýna Otcovská, Tereza Voborníková

Muži: Vítězslav Hornig, Michal Krčmář, Jonáš Mareček, Adam Václavík

Nominace: IBU Cup Arber

Ženy: Kateřina Gotvaldová, Heda Mikolášová, Kateřina Pavlů, Ilona Plecháčová, Tereza Vinklárková

Muži: David Eliáš, Mikuláš Karlík, Vladimír Kocmánek, Tomáš Mikyska, Jakub Štvrtecký

Další aktuality a informace o českých biatlonistech se dočtete zde.

Z Oberhofu (Německo) se přesune Světový pohár do Ruhpoldhingu (Německo) a poté do Antholz/Anterselvy (Itálie). Následuje Mistrovství světa v Lenzerheide (Švýcarsko) a další Světový pohár v Novém Městě na Moravě, v Pokljuce (Slovinsko) a na závěr sezóny odstartují biatlonisté v norském Oslu.

Show sharing buttons

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

NEJČTĚNĚJŠÍ

  • 1

    Novozélandský závod Merino Muster ovládla slavná slovenská biatlonistka

    by Leandro Lutz
    22.08.2026
  • 1

    Pozitivní test na fluor, aneb jak se jeden závod proměnil v noční můru

    by Bezky.net
    06.02.2026
  • 1

    Mistryně světa v biatlonu odsouzena, start na olympiádě je ale reálný

    by Ingberg Scheve/Adéla Ročárková
    08.11.2025
  • 1

    Nový Zéland hlásí skvělé podmínky, aneb jak Čech rolbuje na druhé straně planety

    by Adéla Ročárková
    18.08.2026
  • 1

    Stelvio, trénink techniky i nejistota. Sandra Schützová otevřeně o letní přípravě

    by Adéla Ročárková
    27.07.2026

DALŠÍ ČLÁNKY

  • BĚŽECKÝ TRÉNINK: Posuňte svůj anaerobní práh — postačí vám čtyři úseky

    autor Maja Eriksson
    20.08.2026
  • Místo závodu spěchal do porodnice. Olympijský vítěz se stal poprvé otcem

    autor Langrenn.com
    20.08.2026
  • TRÉNINK NA KOLEČKOVÝCH LYŽÍCH: Tip od profesionálů – dlouhý trénink s intervaly

    autor Ingeborg Scheve
    19.08.2026
  • Smích, nová zbraň a tvrdá dřina. Mladé biatlonistky o čerstvém působení v A-týmu

    autor Adéla Ročárková
    18.08.2026