Na zimní olympiádě mládeže opět nejvíce bodoval Liberecký kraj

autor bezky• 28.01.2020
Vítězem letošní zimní olympiády dětí a mládeže (ODM) se stal opět Liberecký kraj. Mladí sportovci z Liberecka skončili v bodování krajů nejvýše poosmé z devíti ročníků. Na druhém místě skončil Královéhradecký kraj a třetí je kraj Jihomoravský. Následují střední Čechy a severní Morava.

Vítězem letošní zimní olympiády dětí a mládeže (ODM) se stal opět Liberecký kraj. Mladí sportovci z Liberecka skončili v bodování krajů nejvýše poosmé z devíti ročníků. Na druhém místě skončil Královéhradecký kraj a třetí je kraj Jihomoravský. Následují střední Čechy a severní Morava.

Letošní IX. ročník olympiády hostil Karlovarský kraj, který předal pomyslnou štafetu Olomouckému kraji, který bude pořádat letní hry v příštím roce.

S celkovým pořadím krajů mohl v závěru karlovarské olympiády zamíchat hokejový turnaj. Moravskoslezský kraj s hlasitou podporou tribun v semifinále zdolal Vysočinu až v samostatných nájezdech.

Královéhradecký kraj se nadřel méně, postup do finále si zajistil především výbornou první třetinou. Ve finále si Moravskoslezský kraj došel pro zlato s konečným skóre 4:2.

Závěr ve znamení družstev
=========================
Na středeční závody jednotlivců ve skikrosu na Klínovci navázala soutěž družstev a pro prvenství si dojel Kraj Vysočina. Týmovou disciplínu na závěr připravili i organizátoři běžeckého lyžování. Na Jahodové louce soutěžily krajské štafety složené vždy ze tří chlapců a tří dívek. S náskokem 14 sekund na Královéhradecký kraj si pro vítězství dojel tým Libereckého kraje.

Medailista David Svoboda: Za mých mladých let to nebylo
=======================================================
Patronem akce byl olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda, který se momentálně aktivně věnuje rozvoji a podpoře sportu u dětí a mládeže. „Za mých mladých let žádné podobné akce nebyly. Dnešní děti mají obrovskou výhodu, protože to mají profesionálně zorganizované na takové krásné akci jako je Olympiáda dětí a mládeže. Je to úžasná věc, kdybych to já zažil, byl bych určitě o něco šťastnější dítě,“ říká David Svoboda. Partnerem akce je tradičně Toyota, která dlouhodobě podporuje sportování dětí a je také partnerem Českého olympijského i paralympijského výboru.

V biatlonu se štafetový závod jel už ve středu a program zde uzavřel opět čtyřkilometrový sprint, který se tentokrát konal v německé Skiareně Fichtelberg. Mezi chlapci se dařilo Královéhradeckému kraji, jehož reprezentant Lukáš Kulhánek zkompletoval sbírku zlatých medailí ze všech tří dní. Mezi dívkami formu potvrdila Hanka Randáková z Jihočeského kraje.

Vítězové třetího a čtvrtého soutěžního dne si medaile a poháry převzali večer ve slavnostní atmosféře KV Areny, která hostila i závěrečný ceremoniál.

Zdroj: Toyota ČR

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

NEJČTĚNĚJŠÍ

  • 1

    Změna po životní sezoně. Biatlonistka Tereza Vinklárková chce zkusit jiný sport

    by Adéla Ročárková
    11.03.2026
  • 1

    Česká laufařka dosáhla olympijského snu, ale za vysokou cenu

    by Adéla Ročárková
    22.01.2026
  • 1

    Nejextrémnější běžkařský závod na světě ovládli čeští laufaři!

    by Adéla Ročárková
    28.03.2026
  • 1

    Vasův běh: Kompletní informace, startovní listina a kde závod sledovat

    by Bezky.net
    28.02.2026
  • 1

    Posledních 220 kilometrů a český laufař uzavře kariéru: „Tělo už řeklo dost.“

    by Adéla Ročárková
    28.03.2026

DALŠÍ ČLÁNKY

  • Veterán Stanislav Řezáč: ,,Poslední sezóna? To bych zatím netvrdil…“

    Otázek, jestli už se náhodou nechystá se závodním lyžováním skončit, dostal stovky. „První začaly padat asi tak před patnácti lety,“ směje se Stanislav Řezáč, člen týmu Slavia pojišťovna Robinson Trentino, kterému bude za pár dnů 53 let.
    autor Jana Divišová
    23.04.2026
  • Návrat na scénu: „Bude to dobrodružství“

    autor Langrenn.com
    22.04.2026
  • Nordic walking, nebo běh s holemi? Kdy, jak a proč je zařazovat do tréninku

    autor Teemu Virtanen
    22.04.2026
  • Jak vybrat správné boty na běh

    autor Bezky.net
    21.04.2026
  • Nikdy nebyla lepší – nyní končí kariéru

    autor Ingeborg Scheve
    21.04.2026