Team Kaffebryggeriet DRIV – Představení Pro Teamu v XVII. sezóně Ski Classics

autor Bezky.net• 21.10.2025
Tito „kafaři“ se zástupci z Norska a České republiky jsou součástí seriálu Ski Classics již několik let. V loňské sezóně obsadili 10. místo v týmové soutěži a letos mají ambice na stupně vítězů.

Tito „kafaři“ se zástupci z Norska a České republiky jsou součástí seriálu Ski Classics již několik let. V loňské sezóně obsadili 10. místo v týmové soutěži a letos mají ambice na stupně vítězů.

Tým se skládá ze sedmi sportovců – tří žen a čtyř mužů – připravených bojovat o cenné body v této sezóně. Součástí týmu je šest norských sportovců a jeden z České republiky: Sandra Schützová (1991), Ingrid Bergene Aabrekk (2002), Helene Ekrheim Haugen (2004), Vetle Thyli (1989), Fredrik Helgestad (1997), Henrik Haugland Syverinsen (1996) a Haakon Fossum Holden (1993).

„Team Kaffebryggeriet DRIV je norský tým dálkového lyžování, který soutěží v Ski Classics. Tým vstupuje do druhé sezóny v partnerství se společností DRIV, přičemž pokračuje v dlouholeté spolupráci s Kaffebryggeriet – oddaným podporovatelem od prvního dne, tedy po dobu šesti let. Díky podpoře několika zajímavých nových partnerů a více než 100 rekreačních lyžařů prostřednictvím přidruženého týmu Team Kaffebryggeriet DRIV Mosjonist, je tým silnější než kdy jindy,“ říká ředitel Pro Týmu, Matias Noren, a dodává:

„Se směsí zkušeností, dravosti a nekompromisní tréninkové kultury je cíl křišťálově čistý: bojovat o umístění na stupních vítězů v každém jednotlivém závodě nadcházející sezóny Ski Classics. Tým se skládá z oddaných sportovců, kteří se navzájem posouvají – jak nahoru, tak dopředu.“

Pro tuto sezónu Ski Classics míří norský Pro Tým vysoko: „Tento tým outsiderů se sídlem v Norsku zde není proto, aby se zúčastnil – jsme zde proto, abychom byli vepředu,“ uzavírá Noren.

Představení a umístění sportovců

  • Sandra Schützová patří mezi nejlepší závodnice seriálu, která se pravidelně umisťuje v top 15. Jejím maximem jsou 8. místa v seriálu. Poté, co na začátku října zvítězila na akci Ski Classics Challengers Energamo Lipnolopet, ukázala česká lyžařka, že může pomýšlet vyšší příčky, když se sejde správná konstelace podmínek.
  • Ingrid Bergene Aabrekk pokračuje ve svém rozvoji v kategorii Mládež (Youth) a zaznamenala umístění v top 30 na Birkebeinerrennet loni v zimě.
  • Helene Ekrheim Haugen vstupuje do seriálu Ski Classics tuto sezónu jako slibný mladý talent – její FIS biografie a nedávné výsledky podtrhují její rychlý sportovní progres.
  • Fredrik Helgestad je jedním z lídrů týmu, s umístěním #34 v žebříčku Ski Classics Ranking a je osvědčeným špičkovým závodníkem Pro Tour s osobním rekordem 7. místa z loňského Grönklitt ITT.
  • Henrik Haugland Syverinsen je také stálým přispěvatelem k bodům, aktuálně na #35 v Ski Classics, s vrcholem v podobě 9. místa na stejném závodě.
  • Haakon Fossum Holden přináší do sestavy zkušenosti a spolehlivost, sedí na #41 v SC Ranking a pyšní se umístěním v top 4 na loňském La Venosta ITT.
  • Vetle Thyli je nejzkušenějším sportovcem týmu a konzistentním sběratelem bodů, je na #54, přestože se loni zúčastnil pouze tří akcí Pro Tour.

Team Kaffebryggeriet DRIV

  • Země: Norsko 
  • Ředitel: Matias Noren  
  • Hodnocení v loňské sezóně: 10. místo   
  • Facebook: Team Kaffebryggeriet DRIV  

Viz také: Kalendář Ski Classics Pro Tour XVII. sezóny 2025/2026

Týmoví závodníci 

Athletes Country Gender Date of Birth SC Ranking 
Fredrik Helgestad NOR 20.04.1997 #34 
Henrik Haugland Syverinsen NOR 26.10.1996 #35 
Haakon Fossum Holden NOR 30.05.1993 #41 
Vetle Thyli NOR 03.07.1989 #54 
Sandra Schützová CZE 21.10.1991 #71 
Ingrid Bergene Aabrekk NOR 14.10.2002* #1463 
Helene Ekrheim Haugen NOR 16.04.2004** 

*Youth 
**Cubs 

Kalendář Ski Classics 2025/2026

  • 1. závod: 13. prosince 2025 – Bad Gastein Pro Team Tempo – Sportgastein, Rakousko, 7 km
  • 2. závod: 14. prosince 2025 – Bad Gastein Criterium – Sportgastein, Rakousko, 36 km
  • 3. závod: 7. ledna 2026 – Engadin La Diagonela – Pontresina-Zuoz, Švýcarsko, 55km  
  • 4. závod: 25. ledna 2026 – Marcialonga – Moena-Cavalese, Itálie, 70 km
  • 5. závod: 30. ledna 2026 – Bedřichov Sprint – Bedřichov, Česká republika, 1,5 km
  • 6. závod: 1. února 2026 – Jizerská50 – Bedřichov, Česká republika, 50 km
  • 7. závod: 1. března 2026 – Vasaloppet – Sälen, Švédsko, 90 km
  • 8. závod: 7. března 2026 – Grönklitt 50k ITT –  Grönklitt, Švédsko, 50 km ženy
  • 9. závod: 8. března 2026 – Grönklitt 50k ITT –  Grönklitt, Švédsko, 50 km muži
  • 10. závod: 14. března 2026 – Birkebeinerrennet – Rena-Lillehammer, Norsko, 54 km
  • 11. závod: 21. března 2026 – Marcialonga Bodø – Bodø, Norsko, 50 km
  • 12. závod: 28. března 2026 – Reistadløpet – Setermoen-Bardufoss, Norsko, 46 km
  • 13. závod: 29. března 2026 – Grand Finale Summit 2 Senja – Bardufoss-Finnsnes, Norsko, 60 km

Pro další aktualizace a podrobné informace o Ski Classics Pro Tour navštivte stránky skiclassics.com.

Staňte se členem

Členství na bezky.net umožňuje, abyste se stali součástí přední světové lyžařské komunity s exkluzivními výhodami. A také navíc s neomezeným přístupem k článkům na bezky.net a ostatních sesterských webech langd.se, langrenn.com, maastohiihto.com, proxcskiing.com, SC Play a SC MyPages.

  • Exkluzivní nabídky a výhody
  • Přístup k veškerému obsahu
  • SC Play – živé vysílání
  • SC MyPages – Všechny výsledky Ski Classics na jednom místě

STAŇTE SE ČLENEM ZDE

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

NEJČTĚNĚJŠÍ

  • 1

    Šok v biatlonu: Mistr Evropy končí ze dne na den, v pouhých 28 letech

    by Ingeborg Scheve/Překlad Adéla Ročárková
    14.10.2025
  • 1

    Pět největších českých talentů v biatlonu před sezónou 2025/26

    by Adéla Ročárková
    23.10.2025
  • 1

    Nový dramatický zvrat v obvinění z krádeže

    by Ingeborg Scheve/Překlad Adéla Ročárková
    25.09.2025
  • 1

    Tělo biatlonistky bylo nalezeno

    by Kjell-Erik Kristiansen/Překlad Adéla Ročárková
    16.09.2025
  • 1

    Biatlonová legenda odhaluje děsivé detaily: „Vzal si život.“

    by Ingeborg Scheve/Překlad Adéla Ročárková
    12.09.2025

DALŠÍ ČLÁNKY

  • Danish Skimarathon Team – Představení Pro Teamu v XVII. sezóně Ski Classics

    První a jediný dánský Pro Tým se připravuje na svou čtvrtou sezónu v seriálu Ski Classics Pro Tour. Poté, co v loňské sezóně obsadili 26. místo v týmech, se těší na nadcházející zimní sezónu s novou motivací a jasnými ambicemi.
    autor Bezky.net
    20.10.2025
  • Biatlonoví mistři světa potvrdili formu v Mnichově

    autor Bezky.net
    19.10.2025
  • Bruse Sauerland Ski Team – představení Pro Teamu v XVII. sezóně Ski Classics

    autor Bezky.net
    19.10.2025
  • Čecho-Švéd si chválí změnu: „Toto léto jsem se díval na spoustu zad.“

    autor Maja Eriksson/Překlad Adéla Ročárková
    18.10.2025
  • Tým Aktiv mot Kreft – Představení Pro Teamu v XVII. sezópně Ski Classics

    autor Bezky.net
    18.10.2025