Bývalou biatlonovou hvězdu zatím nenašli

Bývalá olympijská vítězka a mistryně světa v biatlonu Laura Dahlmeierová nebyla zatím nalezena. Při horolezecké výpravě v Pákistánu ji zasypal sesuv kamení. Jistě je vážně zraněna a stále existuje možnost, že žije.

Bývalá olympijská vítězka a mistryně světa v biatlonu Laura Dahlmeierová nebyla zatím nalezena. Při horolezecké výpravě v Pákistánu ji zasypal sesuv kamení. Jistě je vážně zraněna a stále existuje možnost, že žije.

Německá biatlonová hvězda Laura Dahlmeierová se vážně zraněnila při horolezecké nehodě v pohoří Karákoram v Pákistánu. K nehodě došlo kolem poledne v pondělí 28. července. Mezinárodní záchranný tým v současné době koordinuje operaci.

Manažer jednatřicetileté sportovkyně to uvedl v tiskové zprávě německé televize ZDF: „Laura Dahlmeierová byla 28. července se svým horolezeckou partnerkou, když ji zasypal sesuv kamení. Nehoda se stala kolem poledne místního času, v nadmořské výšce asi 5 700 metrů. Její partnerka kontaktovala záchranné služby a záchranná operace byla okamžitě zahájena. Ale protože k nehodě došlo ve velmi odlehlé oblasti, vrtulník se na místo dostal až v úterý ráno 29. července.“

Její horolezecká partnerka nyní sestupuje z hory Laila Peak vysoké 6 069 metrů.

Mistryně světa a olympijská vítězka Laura Dahlmeierová získala dvě zlaté biatlonové medaile na olympijských hrách 2018 v Pchjongčchangu. Po mnoho let byla jednou z hlavních rivalek norských biatlonových hvězd Tiril Eckhoffové, Marte Olsbu Røiselandové a Ingrid Landmark Tandrevoldové. Na mistrovství světa 2017 v Hochfilzenu získala pět zlatých a jednu stříbrnou medaili v šesti závodech.

Od odchodu do lyžařského důchodu v roce 2019 pracuje Dahlmeierová jako odborná komentátorka pro německou televizi ZDF.

Členství na bezky.net

Členství na bezky.net umožňuje, abyste se stali součástí přední světové lyžařské komunity s exkluzivními výhodami. A také navíc s neomezeným přístupem k článkům na bezky.net a ostatních sesterských webech langd.se, langrenn.com, maastohiihto.com, proxcskiing.com, SC Play a SC MyPages.

  • Exkluzivní nabídky a výhody
  • Přístup k veškerému obsahu
  • SC Play – živé vysílání
  • SC MyPages – Všechny výsledky Ski Classics na jednom místě

STAŇTE SE ČLENEM ZDE

Show sharing buttons

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

NEJČTĚNĚJŠÍ

  • 1

    Individuální závod biatlonistek na 15 km, startovní listina, v kolik a kde sledovat

    by Kjell-Erik Kristiansen/Vendula Křoustková
    11.02.2026
  • 1

    Biatlonistky dnes vyrazí do sprintu na 7,5 km – kompletní informace se startovními časy a startovní listinou

    by Kjell-Erik Kristiansen/Vendula Křoustková
    14.02.2026
  • 1

    Mladá naděje, která se vrátila z kanadských jezer do české reprezentace

    by Adéla Ročárková
    11.02.2026
  • 1

    Individuální závod biatlonistů na 20 km: startovní listina, v kolik a kde sledovat

    by Vendula Křoustková
    10.02.2026
  • 1

    Biatlonista, který dosud neprohrál. A právě on má porazit Klæba

    by Kjell-Erik Kristiansen
    12.02.2026

DALŠÍ ČLÁNKY

  • Tragická smrt olympijské hvězdy: Byla varována, přesto riskovala

    Nové informace ukazují, že bývalá biatlonová hvězda dostala před osudnou nehodou jasná varování.
    autor Ingeborg Scheve
    29.07.2026
  • TRÉNINK NA KOLEČKOVÝCH LYŽÍCH: Intervaly do vrchu – posuňte si své limity

    autor Adéla Ročárková/Bezky.net
    29.07.2026
  • Z biatlonu do běžecké stopy: Jakub Štvrtecký si zvyká na novou roli

    autor Adéla Ročárková
    28.07.2026
  • CYKLISTICKÝ TRÉNINK: Vytrvalostní jízda na gravelu a MTB – trénink celého těla, nejen nohou

    autor Leandro Lutz
    28.07.2026
  • Bývalý běžec na lyžích s úžasným debutem na Tour de France

    autor Ingeborg Scheve
    27.07.2026