Americký závodník odhaluje novou značku lyží

autor Leandro Lutz• 09.07.2026
Americký olympijský stříbrný medailista Gus Schumacher bude po odchodu z Rossignolu závodit na nové značce lyží.

Americký olympijský stříbrný medailista Gus Schumacher bude po odchodu z Rossignolu závodit na nové značce lyží.

Schumacher změnu oznámil na sociálních sítích, čímž završil přestup, o kterém se začalo veřejně mluvit už minulý měsíc, kdy prozradil, že po více než deseti letech opouští francouzskou značku Rossignol.

„Okamžik, na který jste všichni čekali,“ napsal a potvrdil novou spolupráci. „Mám obrovskou radost, že se stávám součástí #fischerracefamily. Při jarním testování jsem měl z lyží i bot skvělý pocit a už se nemůžu dočkat zimy. Do Ruky zbývají už jen asi čtyři měsíce!“

Jednadvacetiletý lyžař byl s Rossignolem spojený už od svých 14 let, kdy jako junior dostal tričko a padesátiprocentní slevu na lyže. Tím odstartovala spolupráce, která ho provázela celou dosavadní kariéru.

Schumacher odchází s olympijským stříbrem z týmového sprintu ve Val di Fiemme, které vybojoval po boku Bena Ogdena, s titulem z hromadného startu na americkém šampionátu a s bronzem ze sprintu z konce minulé sezóny.

Další přestupy

Změnu vybavení oznámili také dva francouzští biatlonisté. Quentin Fillon Maillet odchází od Fischeru k Rossignolu. Od Fischeru odchází také Justine Braisaz-Buchet, ta však zatím neprozradila, na jaké značce bude v příští sezóně závodit.

Čtěte také: Tři zlaté z olympiády, přesto biatlonista mění značku lyží

Změnu hlásí i Švédsko. Tamní hvězdy Emma Ribom a Moa Lundgren rovněž mění dodavatele lyží a nově budou závodit za Rossignol.

Čtěte dále: Olympijský dárek pro biatlon. Jiný tradiční sport má důvod k pláči

Show sharing buttons

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

NEJČTĚNĚJŠÍ

  • Klæbo Norway
    1

    Šokující prohlášení proti Norsku:,,Měli by být vyloučeni z mistrovství světa.“

    by Ingeborg Scheve
    24.07.2026
  • 1

    Z biatlonu do běžecké stopy: Jakub Štvrtecký si zvyká na novou roli

    by Adéla Ročárková
    28.07.2026
  • 1

    Dopingem odsouzená lyžařka plánuje comeback: ,,Jsem silnější než kdy dřív.“

    by Ingeborg Scheve
    23.07.2026
  • 1

    Dnes odstartuje olympijská 50 klasicky – informace k historii i současným favoritům

    by Kjell-Erik Kristiansen/Vendula Křoustková
    21.02.2026
  • Hagenes
    1

    Bývalý běžec na lyžích se chystá na Tour de France

    by Ingeborg Scheve
    28.06.2026

DALŠÍ ČLÁNKY

  • TRÉNINK NA KOLEČKOVÝCH LYŽÍCH: Tip od profesionálů – dlouhý trénink s intervaly

    Vyzkoušejte dlouhý trénink na 2 až 4 hodiny, který vás nebude nudit.
    autor Ingeborg Scheve
    19.08.2026
  • Smích, nová zbraň a tvrdá dřina. Mladé biatlonistky o čerstvém působení v A-týmu

    autor Adéla Ročárková
    18.08.2026
  • Nový Zéland hlásí skvělé podmínky, aneb jak Čech rolbuje na druhé straně planety

    autor Adéla Ročárková
    18.08.2026
  • CYKLISTICKÝ TRÉNINK: Simulace závodu – skloubení všech dovedností pod tlakem

    autor Leandro Lutz
    18.08.2026
  • Olympijský šampion je nadšený z cyklistiky, budoucnost v biatlonu má nejistou

    autor Ingeborg Scheve
    17.08.2026