Švédská hvězda převezena sanitkou do nemocnice

autor Ingeborg Scheve• 08.07.2026
William Poromaa
Po mizerné sezóně přišel další těžký moment, se kterým se bude muset nadějný Švéd vyrovnat. Zranil se při nehodě během tréninku.

Po mizerné sezóně přišel další těžký moment, se kterým se bude muset nadějný Švéd vyrovnat. Zranil se při nehodě během tréninku.

Švédský běžec na lyžích William Poromaa byl po pádu během tréninku převezen do nemocnice. Pětadvacetiletému Švédovi lékaři diagnostikovali zlomeninu.

„Má zlomený kotník. To už je potvrzené. Jak to tak vypadá, dají mu sádru. To je vše, co v tuto chvíli vím, takže teprve uvidíme, jak dlouho bude mimo hru,“ řekl otec Williama Larry Poromaa deníku Sundsvall Tidning.

„Je to pro něj těžké“

Larry Poromaa přiznává, že toto zranění je pro jeho syna další tvrdou ranou po už tak náročné sezóně 2025/2026.

„Je jasné, že to teď nese těžce, ale je potřeba se na věci dívat pozitivně. Naštěstí se dá trénovat i jinými způsoby,“ dodal Larry.

Smolná sezóna

Zranění přichází po zimě, která pro švédskou lyžařskou hvězdu nebyla vůbec oslnivá.

Poromaa, který na mistrovství světa v Trondheimu získal na padesátce stříbro jen dvě sekundy za Klæbem, byl považován za jednoho z největších švédských medailových kandidátů pro olympiádu v Miláně a Cortině. Tento tlak se však ukázal jako příliš velká zátěž.

Po dvou distančních závodech, kde skončil daleko za stupni vítězů, a po štafetě, v níž Švédsko dojelo poslední, onemocněl a z Itálie odcestoval domů ještě před olympijským závodem na 50 km.

Na začátku března pak v závodě Světového poháru na 10 km v Lahti obsadil až 45. místo.

Následně se Poromaa rozhodl zbytek sezóny vynechat.

„Moje tělo nereaguje tak, jak bych si představoval. Do konce sezóny zbývá už jen málo času, proto je správné ji ukončit hned. Chci se soustředit na dlouhodobé cíle a vytvořit si ty nejlepší podmínky pro příští zimu,“ uvedl tehdy před závody Světového poháru v Drammenu a Holmenkollenu.

William Poromaa byl momentálně v plném proudu příprav na domácí mistrovství světa ve Falunu, které se jede příští zimu. Po nedělním neštěstí se však musí připravit na to, že ho v následujících týdnech čeká pouze alternativní trénink. Kdy se bude moci vrátit k běžné zátěži, zatím není jasné.

Čtěte také: Návod pro sportovce, jak zvládnout zranění

Show sharing buttons

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

NEJČTĚNĚJŠÍ

  • Klæbo Norway
    1

    Šokující prohlášení proti Norsku:,,Měli by být vyloučeni z mistrovství světa.“

    by Ingeborg Scheve
    24.07.2026
  • 1

    Z biatlonu do běžecké stopy: Jakub Štvrtecký si zvyká na novou roli

    by Adéla Ročárková
    28.07.2026
  • 1

    Dopingem odsouzená lyžařka plánuje comeback: ,,Jsem silnější než kdy dřív.“

    by Ingeborg Scheve
    23.07.2026
  • 1

    Dnes odstartuje olympijská 50 klasicky – informace k historii i současným favoritům

    by Kjell-Erik Kristiansen/Vendula Křoustková
    21.02.2026
  • Hagenes
    1

    Bývalý běžec na lyžích se chystá na Tour de France

    by Ingeborg Scheve
    28.06.2026

DALŠÍ ČLÁNKY

  • Nový Zéland hlásí skvělé podmínky, aneb jak Čech rolbuje na druhé straně planety

    Zatímco ve střední Evropě vrcholí léto, na Novém Zélandu vládne zimní pohádka. Ve známém běžeckém areálu Snow Farm NZ leží půl metru kvalitního sněhu a skvělé podmínky lákají lyžaře ze všech koutů světa na legendární dálkový běh Merino Muster. Málokdo však ví, že za dokonalými stopami stojí český rolbař.
    autor Adéla Ročárková
    18.08.2026
  • CYKLISTICKÝ TRÉNINK: Simulace závodu – skloubení všech dovedností pod tlakem

    autor Leandro Lutz
    18.08.2026
  • Olympijský šampion je nadšený z cyklistiky, budoucnost v biatlonu má nejistou

    autor Ingeborg Scheve
    17.08.2026
  • 60. ročník Jizerské 50 spouští registraci. Na Karlově mostu ji odstartovali lyžaři

    autor Adéla Ročárková
    17.08.2026
  • Nordic Walking: Ideální příprava na zimní běžkařskou sezónu

    autor Bezky.net
    16.08.2026