Kašperská 30: Krásnou přírodu NP Šumava si může užít každý

autor bezky• 15.01.2018
.= Atraktivní trasa vedoucí z lyžařského stadionu na Churáňově do centra Národního parku Šumava i výhledy na bývalý skokanský můstek. Na to se mohou těšit všichni běžkaři, kteří vyrazí 20. – 21. ledna na závod Kašperská 30. Závodníci si mohou zajet 30km trasu volně i klasicky, pro rodiny s dětmi a hobby běžce je připraven 10km závod. On-line registrace na závod probíhají do 16. ledna na www.ski-tour.cz.

.= Atraktivní trasa vedoucí z lyžařského stadionu na Churáňově do centra Národního parku Šumava i výhledy na bývalý skokanský můstek. Na to se mohou těšit všichni běžkaři, kteří vyrazí 20. – 21. ledna na závod Kašperská 30. Závodníci si mohou zajet 30km trasu volně i klasicky, pro rodiny s dětmi a hobby běžce je připraven 10km závod. On-line registrace na závod probíhají do 16. ledna na www.ski-tour.cz.

.=
Lyžařský stadion na Churáňově je už dlouhé roky jedním z nejoblíbenějších míst, odkud se na Šumavě běžkaři vydávají na své výjezdy. Letos z něj odstartuje již 7. ročník Kašperské 30, druhé zastávky největšího domácího seriálu v běhu na lyžích ČEZ SkiTour. Závod nabízí třicetikilometrovou trasu vedoucí převážně Národním parkem Šumava, výběr techniky je však pouze na závodnících. Mohou absolvovat v sobotu 30 km volně a v neděli 30 km klasicky. Rodiny s dětmi či hobby běžci si mohou v sobotu zaběhnout 10 km klasicky. Pro ty úplně nejmenší jsou připraveny závody Mini Kašperská s okruhy přímo na stadionu.

.=
Trasa 30km okruhu vede z většiny přímo Národním parkem Šumava. Lyžaři se projedou hlubokými šumavskými lesy i rozlehlými zasněženými pláněmi a v závěrečné části závodu vystoupají po horní části sjezdovky Kobyla, kde se otevírají překrásné výhledy do Stašské kotliny. Trasa vede kolem místní dominanty – rozhledny otevřené v zrekonstruovaném skokanském můstku.

[* https://farm5.staticflickr.com/4676/38993405794_abc77104e0.jpg *]

.=
Kašperská 30 není závodem pouze pro elitní lyžaře, díky mírnému čtyřhodinovému limitu si může do cíle pro jedinečnou dřevěnou medaili dojet úplně každý. Kapacita závodu je omezená, startovních čísel je ale stále dost. V současné době je v okolí Churáňova cca 30 cm sněhu a většina trasy závodu je sjízdná.

.=
Zvýhodněné registrace na závod probíhají on-line do 16. ledna www.ski-tour.cz, přihlásit se je možné i na místě za plnou cenu.

[* https://farm5.staticflickr.com/4741/38804821365_77d71f6356.jpg *]

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

NEJČTĚNĚJŠÍ

  • 1

    Dnešní Marcialonga byla extrémní – ve sněhové vánici a beze stop

    by Adéla Ročárková
    25.01.2026
  • 1

    Česká laufařka dosáhla olympijského snu, ale za vysokou cenu

    by Adéla Ročárková
    22.01.2026
  • 1

    Český laufařský talent, který už v 18 letech míří mezi elitu Ski Classics

    by Členové eD system RSJ teamu
    29.01.2026
  • 1

    Poslední jízda – jak laufař Sedláček vyhrál nejdelší závod na světě a uzavřel kariéru

    by Adéla Ročárková
    02.04.2026
  • 1

    Krutá Marcialonga: skvělý úvod, sněhové závěje i krvavý dojezd

    by Adéla Ročárková
    27.01.2026

DALŠÍ ČLÁNKY

  • Bývalá biatlonová hvězda promluvila o rozchodu

    Minulé jaro všechno skončilo a Tiril Eckhoff byla po 14 letech opět svobodná. Nyní biatlonová hvězda odhaluje detaily svého rozchodu s bývalým běžcem na lyžích.
    autor Ingeborg Scheve
    27.04.2026
  • Od senzace ke zklamání. Teď se chce vrátit

    autor Kjell-Erik Kristiansen
    26.04.2026
  • Největší chyby, které dělají amatérští lyžaři v letní přípravě

    autor Teemu Virtanen
    25.04.2026
  • Northug slíbil obrovské prize money – nyní čelí velkým dluhům

    autor Ingeborg Scheve
    24.04.2026
  • Grand Finale XVIII. sezóny Ski Classics

    autor Ski Classics
    24.04.2026