Extrémní závod žen se strhujícím bojem o bronz. Schützová na 18. místě

Velmi těžký a zároveň poslední závod olympijských her mají za sebou běžkyně na lyžích. První dvě medaile byly rozhodnuty již v průběhu závodu, ale o bronz se strhla velká bitva.

Velmi těžký a zároveň poslední závod olympijských her mají za sebou běžkyně na lyžích. První dvě medaile byly rozhodnuty již v průběhu závodu, ale o bronz se strhla velká bitva.

Závod žen na 50 km s hromadným startem klasickou technikou uzavřel Zimní olympijské hry Milano–Cortina 2026.

V první části závodu se vytvořila dvojice závodnic – Švédka Ebba Anderssonová a Norka Heidi Wengová, které spolu objely více než polovinu závodu. Zhruba kolem 30. km, po přezutí lyží, Ebba zaútočila. Podařilo se jí vypracovat náskok, který až do konce závodu zvyšovala a dojela si pro své první individuální vítězství na olympiádě. Druhé místo uhájila Wengová.

Po dlouhou dobu se na třetím místě pohybovala Rakušanka Theresa Stadloberová, jenže byla pohlcena dalšími závodnicemi. Vytvořila se pětičlenná skupina bojující o bronz. V závěrečných stoupáních ukázala nejvíce sil mladá nadějná Švýcarka Nadja Kälinová, která už má jedno stříbro z tým sprintu. Potvrdila své sprinterské kvality a závěrečné metry si pohlídala. Kristin Austgulen Fosnæsová z Norska a Jessie Digginsová z USA uzavřely první pětku, když obsadily čtvrté, respektive páté místo.

Několik závodnic bylo dojeto o kolo a několik těžký závod nedokončilo, včetně velké favoritky Astrid Oeyre Slindové.

Sandra Schützová byla nejlepší českou lyžařkou ve startovním poli, když dojela do cíle na velmi slušné 18. příčce. Na 24. místě skončila Barbora Havlíčková.

Kateřina Janatová bohužel do závodu kvůli nemoci nemohla nastoupit. Podobně jako Švédka Frida Karlssonová, která byla hlavní adeptkou na zlato.

Čtěte také: Ztráta v rodině – Teresa Stadloberová čelí během olympijských her emocionálním událostem

Top 5, 50 km hromadný start klasickou technikou – ženy

  1. Ebba Andersson (SWE), 2:16:28.2
  2. Heidi Weng (NOR), +2:15.3
  3. Nadja Kälin (SUI), +6:41.5
  4. Kristin Austgulen Fosnæs (NOR), +6:43.9
  5. Jessie Diggins (USA), +6:46.4

Kompletní výsledky najdete zde.

Staňte se členem

Členství na bezky.net umožňuje, abyste se stali součástí přední světové lyžařské komunity s exkluzivními výhodami. A také navíc s neomezeným přístupem k článkům na bezky.net a ostatních sesterských webech langd.se, langrenn.com, maastohiihto.com, proxcskiing.com, SC Play a SC MyPages.

  • Exkluzivní nabídky a výhody
  • Přístup k veškerému obsahu
  • SC Play – živé vysílání
  • SC MyPages – Všechny výsledky Ski Classics na jednom místě

STAŇTE SE ČLENEM ZDE

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

NEJČTĚNĚJŠÍ

  • 1

    České běžecké lyžování: Sestavy i nový trenér pro další sezónu jsou odhaleny

    by Adéla Ročárková
    11.05.2026
  • 1

    FIS mění pravidla a může omezit dominantní národy

    by Ingeborg Scheve/Maja Eriksson
    13.05.2026
  • 1

    Ze stopy do galerie: Bývalá biatlonistka se smála kamarádovi, teď dělá to samé

    by Adéla Ročárková
    15.05.2026
  • 1

    Lyže, biatlon, kolo: Talentovaná juniorka si vybrala tu nejtěžší cestu

    by Adéla Ročárková
    29.04.2026
  • 1

    Dopingová aféra: Hvězda povolána zpět do elitního národního týmu

    by Langrenn.com
    22.05.2026

DALŠÍ ČLÁNKY

  • Biatlonová legenda se vrací do finského národního týmu

    Loni vyhrála dvě zlaté medaile na národním šampionátu, pět let po ukončení kariéry. Nyní se bývalá biatlonová hvězda vrací do národního týmu.
    autor Ingeborg Scheve
    15.06.2026
  • Registrace na Skinnarloppet 2027 se spouští 21. června

    autor Leandro Lutz
    14.06.2026
  • Loučí se nejen s národním týmem, ale i se značkou lyží

    autor Ingeborg Scheve
    14.06.2026
  • Klæbo dnes absolvuje novou výzvu: ,,Můj další velký cíl.“

    autor Ingeborg Scheve
    13.06.2026
  • Poruchy příjmu potravy u sportovců: Co o nich víme a jak je poznat

    autor Eva Chalupová
    12.06.2026